Článek v InZlin 01/2018

Na následujících řádcích si můžete přečíst plné znění článku otištěného v lednovém čísle magazínu InZlin, kdy došlo k chybě a článek nebyl otištěn celý.

Proměna Hřebíčkovy koželužny aneb v Malenovicích se opět staví

90. léta minulého století - restituce a následné neshody vlastníků či jejich přemrštěné nároky na cenu se staly a stále jsou koncem mnoha objektů a budov v naší republice. Tento osud potkal také objekt Hřebíčkovy koželužny ve Zlíně-Malenovicích, která byla v provozu již před 1. světovou válkou. Patrové železobetonové tovární budovy vznikly mezi lety 1938-40. Po válce byla továrna znárodněna a přičleněna do národního podniku Svit. Výroba ovšem i nadále pokračovala až do 80. let. Od roku 1989 objekt chátral, až byt totálně zdevastován. Teprve v roce 2005 se jedna z budov dočkala rekonstrukce a přestavby na obchodní dům DOMUS a téměř dalších 10 let zbytek areálu zůstával ostudou Malenovic. Konečně v roce 2014 se přiblížila možná realizace přestavby zbytku areálu na rezidenční bytový komplex BYTY MALENOVICE. První etapa zástavby byla úspěšně dokončena a o stavebním záměru ve druhé etapě si u torza bývalé továrny povídáme s autory projektu, architekty Antonínem Otépkou a Tomášem Možným.

Pojďme si vás trochu představit.
Jsme architektonická kancelář A.M.O. projekt s 20-ti letou působností. Dále se zabýváme stavební činností a developerskými projekty. V developerských projektech tím pádem využíváme vlastní architektonické kanceláře a stavební činnosti, jimiž omezujeme vstupní kapitál do uvažovaných projektů a tím zvyšujeme konkurenceschopnost a omezujeme rizikovost projektů. Soustřeďujeme se na převážně bytovou výstavbu s malým podílem nebytových prostor, které jsou k pronajmutí. Nyní nás nejvíce zaměstnává práce na druhé etapě komplexu.

Co vás vedlo tomuto záměru a jak se stalo, že jste dokázali po tolika letech neshod mezi vlastníky, sjednotit jejich postoj k prodeji zbytku areálu?
Především bychom zdůraznili, že pocházíme z Malenovic a objekt známe od útlého dětství. Jako architekty nás tak napadlo, že takové zanedbané území v centrální části by si zasloužilo novou pozornost a funkční využití. Začali jsme jednat s bývalými vlastníky objektu, které rozdělovalo složité dědické řízení a následně jsme se mezi nimi stali spojovacím článkem a přesvědčili je, že bude lepší, když se území nově využije a opět do těchto míst vrátí život a místo bude sloužit novému účelu hodnému centru Malenovic.

Byla idea vybudování nového bydlení jasná od začátku nebo jste měli s místem jiné plány?
Jedná se o plochu přibližně velikosti dvou fotbalových hřišť, ale o hřišti jsme neuvažovali. /smích/ Výstavba bytů v první etapě byla jasná od začátku, protože původní objekt z půdorysného hlediska se jevil nanejvýš vhodný k tomuto účelu. Na zbylé ploše jsme uvažovali o spojení komerce a volného času a začali jsme hledat investory. Když přišla revitalizace malenovického náměstí a dnešního Spotrcentra, museli jsme projekt opět přizpůsobit potřebám a vznikl projekt na druhou etapu bytového komplexu s komerčními prostory.

Jde tedy opět o bytový komplex. Seznamte nás se záměrem.
Ano. Opět byty, ale s větším podílem komerčních prostor. Zvolili jsme dvě hlavní pětipodlažní hmoty - křídla, které jsou spojeny do tvaru U bývalou tovární halou. Obě dvě hlavní hmoty obsahující byty jsou otočeny od hlavní komunikace směrem na jižní osluněnou stranu. Díky tomu a také díky komerčním prostorám, které odcloňují bytové křídla je hlučnost hlavní komunikace eliminována na nejnižší úroveň. Vhledem k počtu bytů a velikosti pozemku, jsou bytové křídla postaveny na sloupech tak, že mezi nimi v přízemí vzniknou parkovací stání. Stavíme tedy 63 bytových jednotek od velikosti 1+KK až po 4+KK. Každý má balkón nebo terasu a sklep. Ve 4. a 5.NP jsou některé byty dispozičně řešeny jako lofty.

Dle vizualizací lze opravdu soudit, že od silnice jsou byty opravdu odcloněny a navíc ještě celá část budovy směrem do ulice by měla mít také svůj účel. Jaký?
Jedná se o cca 900m2 plochy na 4 patrech pro komerční využití. Výborná poloha v bezprostřední blízkosti komunikace spojující Otrokovice se Zlínem, nedaleko hlavní malenovické křižovatky a se skvělou dostupností se k tomu přímo nabízí. 1.NP jako prodejny s velkou výlohou do ulice se světlou výškou 3,5m a další patra s využitím jako kanceláře, sídlo firmy, ordinace, školící středisko a další nebytové prostory. Všichni budoucí uživatelé navíc určitě ocení blízké napojení na dálniční síť.

Díky pánové za rozhovor a ať se dílo podaří.

S využitím informací z www.architekturazlin.cz/objekt-hrebickovy-kozeluzny

Investice do budoucna

Jedinečné byty - investujte. bydlete

O projektu

Projekt výstavby obytného komplexu BYTY – MALENOVICE je budován v městské části Zlína – Malenovice.

Navazujeme na již uskutečněnou výstavbu prvního bytového komplexu v Malenovicích, který byl úspěšně dokončen v roce 2017. Druhý bytový komplex, který bude stát v samém centru Malenovic v klidné lokalitě s veškerou nově budovanou infrastrukturou a zároveň vynikající dostupností. Výstavba začíná v listopadu 2017 a ukončena do konce roku 2019.

Objekt nabízí byty 1+kk až 4+kk, objekt je členěn do bloků A,B a C, kdy byty v horních patrech disponují vysokými lofty a byty v bloku C mají velké předzahrádky. Všechny byty mají velké prostorné balkóny a terasy až 50 m2. Samozřejmostí je výtah v obou blocích, sklepy, kolárna, kočárkárna.

Byty jsou situovány na jižní stranu tak, aby byly odcloněny od hlukové zátěže hlavní komunikace Zlín-Otrokovice, která je ze severní, tedy opačné straně bytů.

Přestože je bytový komplex v samém centru Malenovic, v přímém okolí domu nejsou restaurační zařízení, které by svým hlukem omezovaly bydlení.

K dispozici je 8 garáží, ke každému bytu náleží parkovací stání, za příplatek je možno získat své parkovací stání (kryté nebo nekryté) do osobního vlastnictví.

Součástí bytového komplexu jsou i komerční prostory situované na stranu k hlavní komunikaci, kde v přízemí a druhém patře budou prodejny, ve 3.a 4. NP budou kancelářské prostory či ordinační zařízení.

V přímé blízkosti jsou 2 základní školy, mateřská škola, obchod, pošta, sportovní centrum s restaurací, zastávka MHD, dálnice směr Brno, velké obchodní centra, Malenovický hrad.

Bytový komplex není stavěn (tak jako většina současně vznikajících nových komplexů) „na zelené louce“, ale je zasazen uvnitř malebné části v centru Malenovic, kde i přesto, že byty jsou v těsné blízkosti veškeré dopravní infrastruktury, budete vnímat klid, soukromí a sousedskou atmosféru. Byty jsou koncipovány jako ideální bydlení pro rodiny s dětmi, ale vzhledem k rozmanitosti a velikosti bytů jsou vhodné jako výhodná investice.

Komerční plochy

900m2 - investujte. podnikejte

Okolí domu

MALENOVICE – místní část Zlína s veškerou občanskou vybaveností a nově budovanou infrastrukturou. I přesto, že komplex je v samém centru Malenovic, vyniká velmi klidnou lokalitou.

V těsné blízkosti se nachází

 • poliklinika a jiná zdravotnická zařízení s lékárnou
 • školka
 • pošta
 • základní škola 2x
 • sportovní a víceúčelové hřiště
 • cyklostezka
 • obchody a služby
 • zastávky MHD, ČD, BUS
 • restaurace, pizzerie, fastfood
 • sportovní centrum (fitness, alpinning, squash)
 • hrad Malenovice
 • kostel sv. Mikuláše

 

Celé Malenovice a okolí bytového komplexu Malenovice se vyznačuje hlavně pestrou zelení a domáckou atmosférou, jste prakticky jednou nohou v blízkosti Zlína a druhou v přírodě. Pár kroků od domu se dostanete pod malenovický les s krásným výletem ke Svaté vodě, ideální pro vycházky s dětmi, venčení pejsků a kondiční běhání v přírodě.

K Malenovicím jistě patří Malenovický hrad, který prošel velkou rekonstrukcí a v současné době se na hradě konají kulturní, zábavní a dětské akce a prohlídky. Od bytového komplexu je vzdálen doslova patnáct minut chůze.

Rodiny s dětmi mohou využívat nově zbudovanou cyklostezku, kterou se dostanete až do Otrokovic (minigolf, koupaliště) nebo přes Napajedla do Spytihněvi, kde můžete využít půjčení lodi na Baťově kanálu.

Vaše nové bydlení


Projekt bytový dům SLAVIA
BYTY ve Veselí nad  Moravou

Jedná se o vybudování 24 bytových jednotek, které jsou realizovány částečnou přestavbou stávající budovy a dobudování nových prostor s kompletní novou instalací všech sítí s možností dodatečných úprav a vestavby příček pro rozdělení bytů. 

Bytový dům je situován na rohu ulic Komenského a Národních mučedníků v centru Veselí nad Moravou., v lokalitě s vynikající dostupností.

NOVÉ BYTY VE VESELÍ NAD MORAVOU

Celkem se jedná o prodej 24 bytových jednotek o velikosti 1 + kk a 2 + kk - aktuálně dokončena kolaudace.

V přízemí bude k prodeji 6 loftových bytů od 54 m² do 77 m². V prvním, druhém a třetím patře prodáváme 18 bytů od 37 m² do 59 m². Standartní vybavení každého bytu : vlastní bojler, centrální vytápění, koupelna včetně obkladu, dlažby a zařízení – sprchový kout, umyvadlo, WC, vstupní protipožární dveře, domácí telefon, rozvody internetu a TV. K bytu náleží sklepní kóje. V domě je výtah, tudíž bytový dům je vhodný i pro starší generaci, která ocení blízkost centra a veškerou vybavenost v nejbližším okolí.

S financováním vám rádi pomůžeme. Neváhejte domluvit si schůzku, nejlepší byty budou rychle rezervovány.

PRODEJ či DLOUHODOBÝ PRONÁJEM

Nové prostory lze koupit nebo dlouhodobě pronajmout také pro komerční využití, jako kanceláře, drobné služby, ordinace.

Možnost vyřízení nejlevnějšího hypotečního profinancování. Garantem projektu je Česká Spořitelna a.s.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Fotogalerie


 

Veselí nad Moravou


VESELÍ NAD MORAVOU – je město v okrese Hodonín v Jihomoravském kraji, 14 km jižně od Uherského Hradiště na řece Moravě. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou zónou.

V těsné blízkosti budovy se nachází

 • lékárna
 • školka
 • pošta
 • základní škola 2x
 • sportovní a víceúčelové hřiště
 • cyklostezka
 • obchody a služby
 • zastávky ČD, BUS
 • restaurace, fastfood
 • městský úřad
 • kostel sv. Andělů strážných

Celé Veselí se vyznačuje hlavně pestrou zelení, jste prakticky jednou nohou v centru města a druhou v přírodě. Město leží v blízkosti chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty a přírodního parku Strážnické Pomoraví.

Kontakt


Zavolejte a sjednejte si schůzku

Tomáš Hlaváček

makléř
T: +420 739 308 075
E: t.hlavacek@dumrealit.cz
W: www.dumrealit.cz/hlavacek

Kancelář

DUMREALIT.CZ
Stojanova 1344
686 01 Uh. Hradiště
Czech Republic

Byty

Komenského 759/43
698 01 Veselí nad Moravou
okres Hodonín
Czech Republic

Veškeré údaje, rozměry a vyobrazení mají pouze informativní charakter, jsou nezávazné a DUMREALIT.CZ, si vyhrazuje právo na změny. Aktuální údaje jsou k dispozici na vyžádání v kanceláři - tel.: +420 723 100 505.
Domluvte si schůzku.